Výlety z Hurghady

Ostrov Giftun

Jeden z nejoblíbenějších výletů. Krásný písečný ostrov leží asi hodinu cesty jachtou z Hurghady. Vyplouvá se ráno v 9 hodin z Hurghady, cestou je zastávka na otevřeném moři u korálových ostrovů s možností potápění. Pokračuje se na ostrov, kde loď zakotví a klienti tráví odpoledne na panenské pláži. V ceně je zahrnut oběd (výtečné ryby vařené na lodi) a zapůjčení potřeb ke šnorchlování.

 

Beduinská večeře

Výlet džípem za beduíny. Odjezd z Hurghady je po obědě, následuje dobrodružná hodinová cesta pustou pouští a okolními horami do beduínské vesnice, kde beduínky pečou placky, chovají gazely a nabízejí tradiční výrobky, jako například koření a šperky. V ceně je zahrnuta projížďka na velbloudech a tradiční večeře - barbeque, která se připravuje během odpoledne. Večer beduíni hra.

 

Plavba ponorkou

Dobrodružná plavba ponorkou hotelu Sindbad trvá přibližně 1,5 hodiny. V ponorce jsou stolky s jednoduchým občerstvením, u každého stolu je okno. 

 

Káhira

Celodenní zájezd do hlavního egyptského města. Odjezd v časných ranních hodinách, snídaně je na cestu v balíčku. Po příjezdu do Káhiry prohlídka pyramid a Sfingy v Gíze a Egyptského muzea. Po obědě, který je v ceně výletu, následuje návštěva Papyrus institutu. Návrat v nočních hodinách, pozdní večeře. 

 

Dvoudenní Káhira

Odjezd v časných ranních hodinách, snídaně je na cestu v balíčku. Po příjezdu do Káhiry prohlídka pyramid a Sfingy v Gíze a Egyptského muzea. Po obědě, který je v ceně výletu, následuje návštěva Papyrus institutu. Po prohlídkách ubytování v hotelu a večeře. V průběhu druhého dne si můžete prohlédnout Alabastrovou mešitu a poté budete pokračovat do Sakkary, kde uvidíte první pyramidu - pyramidu panovníka Džosera. V pozdních večerních hodinách návrat do Hurghady. dební nástroje, zpívaj

 

Luxor

Překrásný a velmi oblíbený celodenní výlet za památkami egyptské historie. Odjezd v časných ranních hodinách, cesta přes poušť do nilského údolí. V Luxoru klienti navštíví západní břeh Nilu (Údolí králů, Memnonovy kolosy, chrám královny Hatšepsut). Po obědě, který je v ceně výletu, následuje prohlídka východního břehu (chrám v Karnaku). Návrat v nočních hodinách.

 

Delfíní safari

Ráno odjezd z hotelu do přístavu, kde vám bude zapůjčena výbava na šnorchlování. Lodí poplujete cca 1,5 hodiny k místu zvanému Delfíní dům, kde bude první zastávka na šnorchlování a kde můžete s největší pravděpodobností spatřit delfíny. Bude následovat oběd na lodi. Poté poplujete cca 45 minut ke korálovému útesu, kde bude druhá zastávka na šnorchlování. V ceně výletu je zahrnut oběd (nápoje se hradí zvlášť).  

zdroj popisu výletů: CK Blue Style, CK Exim tours

Výlety z Hurghady

droj fotografií: Autor David Maděra, osobní archív, jakékoliv šíření fotografií je zakázáno