Hurghada

Hurghada je nejoblíbenější egyptské přímořské středisko, které se nachází na pobřeží Rudého moře ležící asi 450 km jižně od hlavního města Egypta – Káhiry.Nadete zde především luxusní resorty, které jsou rozmístěne u pobřeží i několik desítek kilometrů za Hurghadou. 

Hurghada má dvě centra. Starší a větší, severněji situované centrum, které je ale méně navštěvované zahraničními návštěvníky, se nazývá „AL DAHAR" (ang. tzv. „Down town"). Cca o 5 km jižněji se nachází modernější, tzn. „nové centrum"  „SAKKALA" . Především v „Sakkale" naleznete spoustu obchodů (tzv. turistických „bazarů"), restaurací, kaváren, barů, diskoték, směnáren a bank, ale ani „AI Dahar" v tomto směru příliš nezaostává.

Zatímco na počátku tohoto tisíciletí se v Hurghadě nacházelo pouze několik málo obchůdků se suvenýry a restaurace pro místní obyvatele nabízející tradičrní arabské pokrmy, nyní můžete nakupovat v nespočetném množství malých obchůdků se suvenýry (někdy i s pevně stanovenými cenami), ve větších obchodech s potravinami a příjemně posedět s přáteli u skleničky v restauracích.

Ačkoli je Egypt muslimská země v centru Hurghady najdete velké množství restaurací a diskoték, které mají alkoholické nápoje ve svém nápojovém lístku. Jedná se o alkohol místní výroby, zahraniční alkoholické nápoje jsou velmi drahé neboť podléhají vysokým clům a daním.  

 

Život v Hurghadě