Hurghada - Sakalla

Sakkala je novější centrum Hurghady. Srovnáme-li Dahar a Sakkalu, je Sakkala mnohem modernější, s novějšími architektonicky velmi zajímavě zpracovanými budovami a velkým množstvím obchodů, ve kterých již jsou pevně stanoveny ceny, což může být výhodné pro ty turisty, kteří se neradi účastní smlouvací rituálů. 

 

Mezi Sakkalou a Daharem při pobřeží se nachází mezinárodní přístav, ze kterého vyplouvají trajekty a rychlolodě do Sharm el Sheikhu a Saúdské Arábie. U přístavu je malá loděnice a také rybí trh, na kterém je možno v kteroukoli denní hodinu (ale nejlépe z rána) zakoupit čerstvé ryby.

Na severním okraji části Sakkala se nachází Hurghada Marina, působivý novodobý přístav, který pojme až 200 jachet. V areálu se nachází několik restaurací, barů a rychlého občerstvení, krámků se suvenýry a obchůdků.

V Sakkale se nenachází žádné památky, ale je zde velká koncetrace restaurací a zábavních podniků Najdeme zde Mc´Donald nabízející podobná menu jako v Evropě (speciální je arabské menu) a velmi dobrou zmrzlinu.